Szkoła Podstawowa nr 6 im. M. Kopernika w Inowrocławiu
 
SP 6 im. M. Kopernika

 

 

SP 6 im. M. Kopernika

Spot promocyjny

X Wojewódzki Konkurs Astronomiczny

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza do uczestnictwa w Wojewódzkim Konkursie Astronomicznym. Na prace czeka do 21 listopada. Zwycięzcy otrzymają wartościowe nagrody rzeczowe.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych województwa kujawsko-pomorskiego.

Rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach:

  • indywidualne lub zespołowe (zespoły maksymalnie trzyosobowe) projekty badawcze obejmujące tematykę astronomiczną w kontekście naukowym, historycznym, kulturowym, artystycznym, fotograficznym,
  • indywidualne prace dziennikarskie promujące astronomię w naszym województwie (wywiady, podcasty, nagrania wideo, nagrania audio),
  • indywidualna praca fotograficzna o tematyce „Człowiek i gwiazdy” (zdjęcia wykonane za pomocą smartfona).

W każdej kategorii wybirani zostaną finaliści w dwóch grupach: uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. II etap konkursu, w którym uczestnicy będą mieli za zadanie zaprezentować swoje prace przed komisją konkursową, odbędzie się 9 grudnia.  

Prace uczniów składają szkoły (bezpośrednio w Biurze Podawczym Urzędu Marszałkowskiego lub drogą pocztową):

Dla zwycięzców przygotowano nagrody rzeczowe o wartości od 500 do 2 tysięcy złotych. Dodatkowych informacji udziela Departament Edukacji (Magdalena Mieszkalska, tel. 602 629 431, e-mail: m.mieszkalska@kujawsko-pomorskie.pl).

 

Dokumenty do pobrania:

zgoda uczestnika

karta zgłoszeniowa

regulamin

Projekt "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

Nasza szkoła przystąpiła do projektu "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci". Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. 

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. 

Elektorośmieci składamy przed szkołą - w ogródku koło garaży.

Poniżej można znaleźć dokładną informację na temat zbieranego sprzętu: 

Rodzaj zbieranego sprzętu

Dary książkowe

28 września nasza szkolna biblioteka otrzymała piękne dary książkowe od Pani Elżbiety Piniewskiej, Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko- Pomorskiego. Nasz księgozbiór wzbogacił się o wartościowe pozycje między innymi o naszym regionie, wyjątkowych postaciach. Nie zabrakło też książek z zakresu psychologii. Wszystkie książki będzie można już niedługo wypożyczać. Dziękujemy:)

Sprzątanie Świata

W piątek, 16 września nasza szkoła brała udział w kolejnej edycji akcji Sprzątanie Świata. Nasi uczniowie bardzo chętnie włączają się w akcję Sprzątanie Świata. Przed przystąpieniem do akcji sprzątania, uczniowie odbyli pogadankę na temat segregacji śmieci i jej znaczenia dla ochrony  środowiska naturalnego. Uprzątnięto śmieci m.in. na terenie szkolnym . Organizatorem ogólnopolskiej edycji jest Fundacja Nasza Ziemia. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze”. „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska wywodzącego się z Australii. Pierwsza Akcja Sprzątania Świata w Polsce odbyła się w 1994 r. Do Polski „sprzątanie świata” sprowadziła 28 lat temu założycielka Fundacji Nasza Ziemia – Mira Stanisławska-Meysztowicz. Od tej pory akcja organizowana jest nieprzerwanie co roku, zawsze w trzeci weekend września. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia.
Dzieci do szkoły przyszły w kropkowanych ubraniach. Tego dnia nasze zajęcia wypełnione były kolorowymi kropkami. Uczniowie tworzyli kropkowane obrazy i rysunki, wycinali kropki z kolorowego papieru. Podczas zajęć powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki.
Dzień kropki obchodzony jest w wielu krajach. Wszystko zaczęło się od opowiadania pt. „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa.
Opowiadanie stało się tak popularne, że zostało inspiracją do stworzenia w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach. Bohaterką tej opowiastki jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i pani od plastyki poznała i uwierzyła w swój talent i możliwości.